ایده پارک رویدادی است که افراد صاحب ایده، توانمندی خود را در ایده پردازی، بیان ایده و انتقال آن به دیگران در محیطی دوستانه محک میزنند. رویداد ایده پارک محلی است برای به اشتراک گذاری ایده‌های مبتنی بر تجربیات زندگی ساز، موضوعات مورد علاقه و شوق برانگیز و شنیدن نقطه نظرات منحصر به فرد داوران در خصوص ایده‌های مطرح شده. در همین راستا، با توجه به سیاست‌های پارک‌های علم و فنـاوری به منظور جذب ایده‌های فناور و امکان ارائه خدمات تسهیل کننده و گسترش جایگاه اقتصاد مبتنی بر دانش در توسعه اقتصادی کشور و سیاست کسب درآمد در دانشگاه‌های نسل سوم از طریق تجاری سازی ایده‌های علمی و پژوهشی و ...، این پارک به عنوان پارکی پیشرو در منطقه غرب کشور اقدام به برگزاری رویدادهایی جهت جذب ایده با با عنوان «ایده پارک» نموده است.

هدف از برگزاری رویداد ایده پارک:

پارک علم و فناوری همدان از برگزاری این رویدادها قصد دارد، با افزایش تعامل بین پارک علم و فناوری به عنوان یکی از مهترین ارگان‌های حمایتی از کسب و کارهای دانش بنیان و دانشگاهیان به ویژه اساتید و دانشجویان به عنوان یکی از کلیدی‌ترین منابع انسانی شکل دهی به واحدهای فناور دانش بنیان، با آموزش‌های اولیه لازم، به ایجاد یک کسب و کار دانش بنیان بیاندیشند. در ضمنِ این رویداد قصد دارد، با افزایش فرهنگ ایده پردازی مبتنی بر تجاری سازی و ایجاد محیط جذاب مخاطبین خود را جذب نماید. بطور کلی هدف از برگزاری ایده پارک، ایجاد محلی برای اساتید، دانشجویان و سایر اقشار ایده پرداز جهت ارائه ایده های فناورانه و نوآورانه که دارای قابلیت تجاری سازی باشند و حمایت از آن‌ها در قالب پذیرش در پارک علم و فناوری همدان.

مراحل برگزاری رویداد ایده پارک

level 1 of idea park1

گام اول

ثبت نام ایده‌ها از طریق سایت رویداد

متقاضیان ایده‌های کسب و کار خود را در سایت رویداد ثبت می‌نمایند.

گام دوم

داوری مرحله اول

ایده‌های ثبت شده به صورت غیر حضوری بررسی و ایده‌های منتخب وارد مرحله بعدی رویداد می‌شوند.

level 2 of idea park2
level 1 of idea park3

گام سوم

برگزاری مرحله پایانی رویداد به صورت حضوری و داوری نهایی

ایده‌های انتخاب شده، در روز رویداد حضور خواهند داشت و در حضور سرمایه گذاران و سایر علاقه‌مندان به ارایه حضوری ایده خود خواهند پرداخت.

گام چهارم

جمع بندی و انتخاب نفرات برتر

با نظر داوران وتماشاچیان ایده‌های برتر معرفی خواهند شد.

ranking4