ایده پارک رویدادی است که افراد صاحب ایده، توانمندی خود را در ایده پردازی، بیان ایده و انتقال آن به دیگران در محیطی دوستانه محک میزنند. رویداد ایده پارک محلی است برای به اشتراک گذاری ایده‌های مبتنی بر تجربیات زندگی ساز، موضوعات مورد علاقه و شوق برانگیز و شنیدن نقطه نظرات منحصر به فرد داوران در خصوص ایده‌های مطرح شده. در همین راستا، با توجه به سیاست‌های پارک‌های علم و فنـاوری به منظور جذب ایده‌های فناور و امکان ارائه خدمات تسهیل کننده و گسترش جایگاه اقتصاد مبتنی بر دانش در توسعه اقتصادی کشور و سیاست کسب درآمد در دانشگاه‌های نسل سوم از طریق تجاری سازی ایده‌های علمی و پژوهشی و ...، این پارک به عنوان پارکی پیشرو در منطقه غرب کشور اقدام به برگزاری رویدادهایی جهت جذب ایده با با عنوان «ایده پارک» نموده است.

هدف از برگزاری رویداد ایده پارک:

پارک علم و فناوری همدان از برگزاری این رویدادها قصد دارد، با افزایش تعامل بین پارک علم و فناوری به عنوان یکی از مهترین ارگان‌های حمایتی از کسب و کارهای دانش بنیان و دانشگاهیان به ویژه اساتید و دانشجویان به عنوان یکی از کلیدی‌ترین منابع انسانی شکل دهی به واحدهای فناور دانش بنیان، با آموزش‌های اولیه لازم، به ایجاد یک کسب و کار دانش بنیان بیاندیشند. در ضمنِ این رویداد قصد دارد، با افزایش فرهنگ ایده پردازی مبتنی بر تجاری سازی و ایجاد محیط جذاب مخاطبین خود را جذب نماید. بطور کلی هدف از برگزاری ایده پارک، ایجاد محلی برای اساتید، دانشجویان و سایر اقشار ایده پرداز جهت ارائه ایده های فناورانه و نوآورانه که دارای قابلیت تجاری سازی باشند و حمایت از آن‌ها در قالب پذیرش در پارک علم و فناوری همدان.

روز شمار رویدادهای جاری

مهلت ثبت ایده در رویداد

نوزدهمین ایده پارک

مهلت ارسال بوم کسب و کار رویداد ملی ایده پارک همدان ۲۰۱۸ با محوریت گردشگری و صنایع دستی

00

روز


00

ساعت


00

دقیقه


00

ثانیه


مراحل برگزاری رویداد و ایده پارک همدان ۲۰۱۸

level 1 of idea park1

گام اول

ثبت نام ایده‌ها از طریق سایت رویداد

متقاضیان ایده‌های کسب و کار خود را در سایت رویداد ثبت می‌نمایند.

گام دوم

داوری مرحله اول

ایده‌های ثبت شده به صورت غیر حضوری بررسی و ایده‌های منتخب وارد مرحله بعدی رویداد می‌شوند.

level 2 of idea park2
level 1 of idea park3

گام سوم

ارائه آموزش مجازی بوم کسب و کار به منتخبین مرحله اول

ارائه آموزش مجازی بوم کسب و کار به منتخبین مرحله اول و سپس تکمیل ایده خود در قالب بوم کسب و کار و بارگذاری آن در سامانه رویداد

گام چهارم

داوری مرحله دوم

بوم‌های کسب و کار ارسال شده به صورت غیر حضوری بررسی و ایده‌های منتخب وارد مرحله بعدی رویداد می‌شوند.

level 2 of idea park4
level 1 of idea park5

گام پنجم

برگزاری مرحله پایانی رویداد به صورت حضوری و داوری نهایی

ایده‌های انتخاب شده در مرحله قبل، در روز رویداد در همدان حضور خواهند داشت و در حضور سرمایه گذاران و سایر علاقه‌مندان به ارایه حضوری ایده خود خواهند پرداخت و با نظر داوران ایده‌های برتر معرفی خواهند شد.

گام ششم

حضور در اجلاس UNWTO 2018

منتخبین، ایده‌های خود را در چهلمین اجلاس جهانی اعضای سازمان جهانگردی UNWTO 2018 که در تاریخ ۲۳ آبان ماه در همدان برگزار می‌شود ارائه خواهند نمود.

لوگو گام ششم6